MAREK SKOLIMOWSKI
DZIAŁ TURYSTYCZNY
605 745 743
 
status Rozpocznij Czat
BARBARA JASIECKA
DZIAŁ TURYSTYCZNY
22 851 06 89 wew.105
 
status Rozpocznij Czat
Informacje
Biuro usług turystycznych i pośrednictwa wizowego Wspólnota 2000 podpisała umowę o współpracy z rosyjską firmą Smoleńsk Travel, liderem turystyki przyjazdowej w Smoleńsku i regionie. Jedną z idei nawiązanej współpracy jest przybliżenie polskim turystom Smoleńska, ostatnio kojarzonego niemal wyłącznie ze zbrodnią katyńską i tragiczną katastrofą polskiego samolotu rządowego, w której zginęło 96 osób, z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim.
19 października 2010 roku odbyło się robocze spotkanie Gubernatora Rejonu Smoleńskiego z przedstawicielami instytucji opiniotwórczych, zarządcami małych i średnich przedsiębiorstw, które aktywnie uczestniczą w przygotowaniach do obchodów 1150-lecia Smoleńska.
Jednym z uczestników tego spotkania był Dyrektor Generalny firmy Smoleńsk Travel, który przedstawił plany swojej firmy związane ze zbliżającą się rocznicą.
Z wielu pomysłów, które firma wprowadziła w życie wyróżnia się jeden - ustawienie w kilku miejscach Smoleńska kamer tak aby każdy z zainteresowanych mógł odbyć w internecie wirtualny Tour po mieście.
W ramach przygotowań do 1150-lecia Smoleńska, firma turystyczna Smoleńsk Travel organizuje regularne, bezpłatne wycieczki po Smoleńsku dla mieszkańców miasta, a także dla grup zorganizowanych.
Organizowana, piesza wycieczka po mieście jest wyjątkową okazją by poczuć się nieodzowną częścią miasta i być dumnym z jego historii.
Firma turystyczna „Smoleńsk Travel”, w związku z przeprowadzaną akcją "Poznaj swoje miasto", organizuje dla mieszkańców i przybyłych do miasta gości bezpłatne wycieczki po Smoleńsku.
Dzięki wsparciu firmy „Dneprovskij farwater”, zajmującej sie organizacją rejsów po Dnieprze, w sezonie letnim czyli już od 2 czerwca mieszkańcy, jak i przybyli do miasta goście, będą mieli możliwość uczestniczenia w bezpłatnych rejsach statkiem motorowym "Smolianka".
Firma Smoleńsk Travel i Wspólnota 2000 proponuje Państwu obchody słowiańskiego święta Noc Kupały, które odbędzie się nad brzegiem jednego z najpiękniejszych jezior obwodu Smoleńskiego – jeziora Sapszo.
Przepyszna, tradycyjna rosyjska kolacja, przeróżne likiery i nalewki – z zapasów okolicznych mieszkańców, konkursy, zabawy, tańce przy muzyce akordeonu, śpiewanie czastuszek, skoki nad ogniskiem.
Firma Smoleńsk Travel i Wspólnota 2000, zaprasza Państwa na relaksującą wycieczkę do Parku Narodowego „Smoleńskie Pojezierze” – unikalnego zakątku obwodu smoleńskiego. W towarzystwie doświadczonego przewodnika odbędą Państwo wycieczkę ekologicznym szlakiem, zwiedzą farmę pawi i spróbują apetycznych przekąsek: przepysznych naleśników z miodem i aromatycznej herbaty z okolicznych ziół. Zwolennicy mocniejszych trunków będą mieli okazję skosztować miejscowych likierów i nalewek.
Firma Smoleńsk Travel i Wspólnota 2000, zaprasza do ojczyzny wielkiego rosyjskiego kompozytora Michaiła Glinki! Pierwsza niedziela czerwca jest idealnym terminem na wycieczkę w okolice Nowospasskoje gdzie słychać będzie dźwięki wspaniałej muzyki wielkiego kompozytora. A wszystko dlatego, że 5 czerwca zostanie zakończony festiwal imienia M. Glinki.
Smoleńsk jest miastem o ciekawej historii i bogatym dziedzictwie kulturowym. Jest jednak jeszcze jedna rzecz, która sprawia, że miasto nazywane jest jedną z najjaśniejszych brylantowych gwiazd świata! To właśnie tu, na ziemi smoleńskiej, powstała unikalna szkoła "Rosyjskiej obróbki" diamentów, która rozsławiła Rosję na całym świecie. Wielu czołowych polityków, sportowców i gwiazd show-biznesu odwiedziło już fabrykę "Kristall" – przedsiębiorstwo produkujące diamenty. Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestniczenia w tej wyjątkowej i niezapomnianej wycieczce po świecie diamentów i brylantów.
Podczas wycieczki do miejscowości Tałaszkino będą mieli Państwo okazję zobaczyć dawny dwór kolekcjonerki, mecenas Marii Teniszewy, w którym pod koniec XIX wieku zostało utworzone centrum rosyjskiej sztuki użytkowej. Częstymi gośćmi dworu byli znani rosyjscy artyści i muzycy.