Wycieczka - Fabryka diamentów

Wycieczka po największym, rosyjskim przedsiębiorstwie obróbki diamentów „Кристалл” (Kristall)

„Kristall” – obecnie największe przedsiębiorstwo w Europie produkujące diamenty. Rosyjski „Kristall”, znajdujący się w Smoleńsku, jest jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie przedsiębiorstw w branży, który łączy ręczną precyzję pracowników z nowoczesną technologią. Właśnie to połączenie jest kluczowe przy produkcji diamentów klasy „Premium”.
    Wycieczka zaczyna się od zwiedzenia muzeum, w którym goście zapoznają się z osiągnięciami przedsiębiorstwa. Oprócz tego prześledzimy etapy obróbki diamentu w brylant, zapoznamy się z terminem „Rosyjska obróbka” i zobaczymy prezenty, podarowane przedsiębiorstwu, z różnych stron świata.
    Kolejnym etapem wycieczki będzie zwiedzanie hali produkcyjnej przedsiębiorstwa, w której prześledzimy wszystkie etapy produkcji brylantów: sortowanie, tzw. przełupanie, formowanie, szlifowanie i końcową obróbkę. Poznamy jej różne formy i rodzaje segregacji brylantu ze względu na jego masę (czystość i barwa).     W końcowym etapie wycieczki zobaczymy kolekcje najpiękniejszych rosyjskich diamentów. Będzie również możliwość zakupów po cenie producenta.


WRÓĆ
Wspólnota 2000 © 2009. Tel: (22) 219 98 95, E-mail: m.skolimowski@wspolnota2000.pl , achuranov@smolensk-travel.ru