Wycieczki fakultatywne
Podczas wycieczki do miejscowości Tałaszkino będą mieli Państwo okazję zobaczyć dawny dwór kolekcjonerki, mecenas Marii Teniszewy, w którym pod koniec XIX wieku zostało utworzone centrum rosyjskiej sztuki użytkowej. Częstymi gośćmi dworu byli znani rosyjscy artyści i muzycy. Oprócz dworu Cieniszewych zobaczą Państwo Cerkiew Św. Ducha, w której znajdują się malowidła Mikołaja Roericha i zwiedzą muzeum historyczno-architektonicznego kompleksu „Teremok” (wycieczka autokarowa).
Michaił Glinka – słynny kompozytor, który zapoczątkował styl narodowy w muzyce rosyjskiej i dzięki temu uznawany jest za ojca rosyjskiej opery.
Baszta Gromowa – jest jedną z najpiękniejszych baszt smoleńskich murów obronnych. Od 1977 r. można podziwiać tam wystawę poświęconą wojennej historii Smoleńska. Smoleńsk od 1987 roku nazywany jest „Tarczą Rosji”.
Smoleńsk jest miastem o ciekawej historii i bogatym dziedzictwie kulturowym. Jest jednak jeszcze jedna rzecz, która sprawia, że miasto nazywane jest jedną z najjaśniejszych brylantowych gwiazd świata! To właśnie tu, na ziemi smoleńskiej, powstała unikalna szkoła "Rosyjskiej obróbki" diamentów, która rozsławiła Rosję na całym świecie. Wielu czołowych polityków, sportowców i gwiazd show-biznesu odwiedziło już fabrykę "Kristall" – przedsiębiorstwo produkujące diamenty. Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestniczenia w tej wyjątkowej i niezapomnianej wycieczce po świecie diamentów i brylantów.
Biorąc udział w wycieczce „Kraina błękitnych jezior” będą mogli Państwo zachwycić sie pięknem przyrody Parku Narodowego „Smoleńskie Pojezierze”, a także zobaczyć jego najbardziej interesujące miejsca.
Biorąc udział w wycieczce „Nad jeziorem łabędzim” będą mieli Państwo okazję poznać fizycznogeograficzną stronę Parku Narodowego „Smoleńskie Pojezierze”.