Wycieczki po Smoleńsku i regionie
W ramach przygotowań do 1150-lecia Smoleńska, firma turystyczna Smoleńsk Travel organizuje regularne, bezpłatne wycieczki po Smoleńsku dla mieszkańców miasta, a także dla grup zorganizowanych.
Organizowana, piesza wycieczka po mieście jest wyjątkową okazją by poczuć się nieodzowną częścią miasta i być dumnym z jego historii.

Firma turystyczna „Smoleńsk Travel”, w związku z przeprowadzaną akcją "Poznaj swoje miasto", organizuje dla mieszkańców i przybyłych do miasta gości bezpłatne wycieczki po Smoleńsku.
Dzięki wsparciu firmy „Dneprovskij farwater”, zajmującej sie organizacją rejsów po Dnieprze, w sezonie letnim czyli już od 2 czerwca mieszkańcy, jak i przybyli do miasta goście, będą mieli możliwość uczestniczenia w bezpłatnych rejsach statkiem motorowym "Smolianka".
Firma Smoleńsk Travel i Wspólnota 2000 proponuje Państwu obchody słowiańskiego święta Noc Kupały, które odbędzie się nad brzegiem jednego z najpiękniejszych jezior obwodu Smoleńskiego – jeziora Sapszo. Przepyszna, tradycyjna rosyjska kolacja, przeróżne likiery i nalewki – z zapasów okolicznych mieszkańców, konkursy, zabawy, tańce przy muzyce akordeonu, śpiewanie czastuszek, skoki nad ogniskiem.
Firma Smoleńsk Travel i Wspólnota 2000, zaprasza Państwa na relaksującą wycieczkę do Parku Narodowego „Smoleńskie Pojezierze” – unikalnego zakątku obwodu smoleńskiego.
W towarzystwie doświadczonego przewodnika odbędą Państwo wycieczkę ekologicznym szlakiem, zwiedzą farmę pawi i spróbują apetycznych przekąsek: przepysznych naleśników z miodem i aromatycznej herbaty z okolicznych ziół. Zwolennicy mocniejszych trunków będą mieli okazję skosztować miejscowych likierów i nalewek.

Firma Smoleńsk Travel i Wspólnota 2000, zaprasza do ojczyzny wielkiego rosyjskiego kompozytora Michaiła Glinki! Pierwsza niedziela czerwca jest idealnym terminem na wycieczkę w okolice Nowospasskoje gdzie słychać będzie dźwięki wspaniałej muzyki wielkiego kompozytora. A wszystko dlatego, że 5 czerwca zostanie zakończony festiwal imienia M. Glinki.Stopniowo dzień jest coraz dłuższy, zbliża się wiosna, a wraz z nią – Zapusty (Масленица). Proponujemy Państwu wspaniałą wycieczkę, która łączy w sobie zwiedzanie rosyjskiego miasta Smoleńsk i tradycyjne gry, zabawy podczas obchodów rosyjskich Zapustów, które wprowadzą Państwa we wspaniały, wiosenny nastrój.
Smoleńsk jest miastem o ciekawej historii i bogatym dziedzictwie kulturowym. Jest jednak jeszcze jedna rzecz, która sprawia, że miasto nazywane jest jedną z najjaśniejszych brylantowych gwiazd świata! To właśnie tu, na ziemi smoleńskiej, powstała unikalna szkoła „Rosyjskiej obróbki” diamentów, która rozsławiła Rosję na całym świecie. Wielu czołowych polityków, sportowców i gwiazd show-biznesu odwiedziło już fabrykę „Kristall” – przedsiębiorstwo produkujące diamenty. Serdecznie zapraszamy Państwa do uczestniczenia w tej wyjątkowej i niezapomnianej wycieczce po świecie diamentów i brylantów.
Podczas wycieczki do miejscowości Tałaszkino będą mieli Państwo okazję zobaczyć dawny dwór kolekcjonerki, mecenas Marii Teniszewy, w którym pod koniec XIX wieku zostało utworzone centrum rosyjskiej sztuki użytkowej. Częstymi gośćmi dworu byli znani rosyjscy artyści i muzycy.1 dzień
19:00 – 21:00 Przyjazd grupy autokarem do Smoleńska.
- Zakwaterowanie. Kolacja
2 dzień
- Śniadanie. Wykwaterowanie.
- Przejazd z polskojęzycznym przewodnikiem do Memoriału Katyńskiego. Przejazd na miejsce katastrofy samolotu prezydenckiego.
- Obiadokolacja w restauracji. Wyjazd grupy.
1 dzień
19:00 – 21:00 Przyjazd grupy autokarem do Smoleńska.
- Zakwaterowanie. Kolacja
2 dzień
- Śniadanie. Wykwaterowanie.
- Przejazd z polskojęzycznym przewodnikiem do Memoriału Katyńskiego. Przejazd na
miejsce katastrofy samolotu prezydenckiego.
- Lunch w restauracji.
- Objazdowa wycieczka po Smoleńsku.
- Powrót do miejsca zakwaterowania. Kolacja.
3 dzień
- Śniadanie. Wyjazd grupy.